Ar tau gera gyventi Pravieniškėse?
Futbolas

Pravieniškių seniūnijoje gyvenančių jaunuolių tarpe futbolas visuomet būdavo viena iš mėgstamiausių sporto šakų. Matant bendruomenės narių poreikius, pradėtos organizuoti futbolo šventės – turnyrai, kurie palaipsniui tapo kasmetiniais renginiais. Šiuose turnyruose dažnai dalyvauja ne tik pravieniškiečių komandos, bet ir sportininkai iš kitų seniūnijų, taip pat įkalinimo bausmes pataisos namuose atliekantys asmenys.

2007 metų rugpjūčio mėnesį jaunųjų pravieniškiečių futbolo komanda varžėsi Kruonio sporto žaidynėse ir iškovojo sidabro medalius – antrąją vietą.

2008 metų rugpjūčio mėnesį asociacija Pravieniškių 2 bendruomenė surengė vasaros uždarymo futbolo turnyrą 7x7. Pravieniškių vardą gynusi komanda iškovojo garbingą trečiąją vietą.

Palaipsniui subrendo futbolo komandos, atstovaujančios Pravieniškių kaimo vardą, idėja. Susibūrę futbolininkai pasivadino Pravieniškių „ARX-United“ komanda. Šiuo vardu sportininkai startavo 2009 metų liepos 3 dieną KFML lygoje (Kruonio futbolo mėgėjų lyga) ir po nesėkmingos rungtynių pradžios iškovojo ketvirtąją vietą.

2009 metų liepos 26 dieną Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinės mokyklos stadione, įvyko pirmasis „TEBODIN“ taurės turnyras. Jame dalyvavo keturios komandos: šeimininkai - Pravieniškių „ARX-United“, Kauno FC „Tebodin“ (žaidžianti B divizione KAFF pirmenybėse), Kauno FK „Fotofabrikas“ (žaidžianti A divizione KAFF pirmenybėse) ir mišrią komandą pristačiusi Vilniaus „GB United“. Dėl mažosios taurės susitiko „ARX-United“ ir FC „Tebodin“. Šiose, dviejų lygių komandų, rungtynėse silpniau sekėsi pravieniškiečiams. Jie pirmą kėlinį pralaimėjo 1:2, o rungtynes, rezultatu 2:4. Pravieniškių „ARX-United“ garbingai iškovojo ketvirtąją vietą. Šis turnyras įvyko pirmą kartą, bet žadama, kad jis bus kasmetinis. Visos komandos išsivežė geriausius įspūdžius apie puikiai praleistą dieną.

Draugiškose futbolo varžybose mūsų komandai sekėsi geriau, rungtynės su futbolo klubu „Divenda“ sužaistos lygiosiomis 1:1, o Kauno „VST“ komanda nugalėta rezultatu 2:0.

Futbolo klubas Pravieniškių „ARX-United“ visus norinčius žaisti futbolą kviečia prisijungti prie komandos.