Ar tau gera gyventi Pravieniškėse?
Naujienos
PADĖKA
Paskelbta 2017-04-25 10:06:38

Padėka „Šaltinėliui“

 
Prienų rajono savivaldybė dėkoja Rumšiškių kultūros centro, Pravieniškių skyriaus vaikų dramos būreliui „Šaltinėlis“ ir režisierei Lionginai Bakanienei už dalyvavimą ir puikų pasirodymą 9-ojoje Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų regioninėje apžiūroje-šventėje „Šimtakojis 2017“ Prienuose.

 

Labai nuoširdžiai didžiuojamės savo vaikais, ir sakome didelį AČIŪ už Pravieniškių garsinimą.

Vaikystės šventė Pravieniškėse II
Paskelbta 2017-04-25 09:59:23

 


 

Birželis žemę džiugina žiedais ir vaikų klegesiu – pirmosios mėnesio dienos skirtinos šventei. Tarptautinė vaikų gynimo diena – Birželio 1-oji – buvo įteisinta 1949m. Tarptautinėje moterų federacijos sesijoje paminėta 1950 m. Šiemet Birželio pirmoji skelbta kaip apsikabinimų už Taiką diena. Taigi pirmosios mėnesio dienos visur, kur gyvena/mokosi vaikai, neišvengiamai sklidinos šventinės nuotaikos – Nuo Taikos. Bet šventę, kaip dvasinį fenomeną, reikia sukurti...

Pravieniškių vaikų dienos centras (socialinė pedagogė Inga Alseikienė) ir Rumšiškių kultūros centras (renginių koordinatorė Aistė Gudeliauskaitė) turi sukaupusios turtingą švenčių organizavimo patirties fondą, todėl 2016 m. . birželio 3-ąją dieną Pravieniškių II gyvenvietė buvo itin gyvybinga: žydėjo gėlės, sklandė balionėliai, sukosi vėjo malūnėliai, plaikstėsi kaspinai, skambėjo muzika... Visi Pravieniškių vaikai ir jų tėveliai, svečiai iš Paparčių, Žiežmarių bei Kaišiadorių vaikų dienos centrų buvo mielai sutikti, jiems buvo skirtas rūpestis ir meilė. Į šventę su dovanomis atvyko Maltos ordino (Tvistringeno miesto) delegacija, Maltos ordino pagalbos tarnybos Kaišiadorių skyriaus vadovė D. Leščinskienė, Aplinkos apsaugos ministerijos atstovas, verslininkė Rita Gliaudelienė, Kaišiadorių savivaldybės administracijos vaikų teisių tarnybos vadovė I. Kiselienė, Kaišiadorių PK pareigūnės Rūta Petinienė ir Irena Budrikienė, Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Audronė Petraškienė, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono karių grupė. Saugumą garantavo Pravieniškių įgaliotinis Justinas Lanka.
Šventės pradžioje – trumpas organizatorių pasveikinimas, informacija apie eigą ir – mergaičių grupės „R“ (vadove Reda Jakelaitienė) skambios dainos bei įvairių kūrinių popuri (atlikėja Ema, pagarsėjusi dainų konkursuose). Po jų – spalvingas mažųjų klounų šou (Kauno miesto Veršvų vidurinės mokyklos Romainių pradinė mokykla, vadovė Kristina Kazakevičiūtė). Tvyrojo džiugi nuotaika, skambėjo plojimai, šūksmai ir vaikiškas juokas...

Vaikai komandomis ir pavieniui dalyvavo tiksliniuose užsiėmimuose, t.y. ieškojo lobio, bendravo su kariais (apžiūrinėjo ginklus, klausėsi pasakojimų), maskavosi veidus kareiviškais dažais (imitavo pasirengimą mūšiui), atlikinėjo įvairias aktyvias užduotis, piešė... Pačios įspūdingiausios atrakcijos – pasikėlimas oro balionu ir slydinėjimas bei šokinėjimas ant pripučiamo batuto. Tas spalvotas gigantas buvo labai graži šventės kiemo puošmena, prie jo rikiavosi paauglių ir mažųjų eilutė. Oro balionas bene pirmąsyk šventės dalyviams buvo pasiekiamas ranka, bene pirmąsyk išgyventas ilgai išliksiantis judesio ore jausmas... O nauji veidai ir naujos pažintys tądien praplėtė vaikams kasdienybės horizonto ribas. Kas žino, kada ir kur sutikta šypsena sugrąžins į spalvingą akimirką Pravieniškėse II...

Pietų stalas buvo gausus ir sotus: niekada neragauta ir netikėtai skani kareiviška košė, dešrelės, agurkai, salotos, pomidorai, akis viliojantys ir skonio receptorius kutenantys sumuštinukai...

Visi dalyviai buvo sotūs ir išgyveno nepakartojamas vaikystės džiugesio emocijas.

Šventės rėmėjai: Pravieniškių seniūnija, asociacija „Pravieniškių-2 bendruomenė“, verslininkė Jelizaveta Kostiučenko, verslininkė Rita Gliaudelienė, Pravieniškių pataisos namai-atviroji kolonija, Kaišiadorių policijos komisariatas, UAB „Kietaviškių gausa“. Renginio organizatoriai ir dalyviai rėmėjams liko dėkingi už rūpestį ir gerumą.

Įteiktos Savivaldybės kultūros premijos 2016 m.
Paskelbta 2017-04-25 09:45:46

Gruodžio 27-ąją Kaišiadorių katedroje jau 10-ą kartą nuskambėjo šv. Kalėdų koncertas ir Kaišiadorių rajono savivaldybės kultūros premijų įteikimo ceremonija. Dešimtmetį gyvuojanti tradicija rengti geriausių Lietuvos muzikos atlikėjų koncertą tapo didžiausia muzikine švente Kaišiadorių rajone, suburiančia po katedros skliautais šimtus rajono gyventojų, suvažiuojančių iš visų rajono kampelių.
Kaišiadorių rajono savivaldybė kasmet pakviečia šiam koncertui Lietuvos muzikos žvaigždes: čia grojo Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas šviesaus atminimo maestro profesoriaus Sauliaus Sondeckio, griežė geriausi Lietuvos kvartetai, dainavo maestro Virgilijus Noreika, prof. Vladimiras Prudnikovas, Judita Leitaitė, chorai „Ąžuoliukas“, diriguojamas prof. Vytauto Miškinio,  „Brevis“, daug kitų garsių atlikėjų. Kartu yra pagerbiami rajono kultūros žmonės, kultūros premijomis apdovanojami labiausiai nusipelnę menininkai, kultūrinės veiklos organizatoriai, visuomenininkai, kultūros įstaigų darbuotojai. Labai didžiuojamės jau dideliu būriu – 30-čia kultūros premijos laureatų, šviesiausiais, darbščiausiais žmonėmis, kurie dirba puošdami mūsų gyvenimą, saugodami tradicijas, kultūros paveldą, įtraukdami į kultūrines veiklas savo bendruomenes.

2016 m. buvo paskelbti Bibliotekų metais, todėl prasmingai kultūros premija buvo paskirta ir Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Pravieniškių bibliotekininkei Marytei Drulienei už aktyvų bendruomenės narių įtraukimą į kultūrinę veiklą, aktyvų kultūrinį švietėjišką darbą, bendruomenės informacinio raštingumo ugdymą, už sėkmingą dalyvavimą respublikiniuose projektuose ir Kaišiadorių vardo garsinimą Lietuvoje.

Labai džiaugiamės Marytės indėliu į mūsų bendruomenės garsinimą :-) Ir nuoširdžiai Ją sveikiname :-)

2016 metais asociacijos vykdyti, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos finansuojami projektai ir jų aprašymas:
Paskelbta 2017-04-24 17:09:03

Projektas  “Šaunieji bočiai“  vyko liepos- rugsėjo mėnesiais, jo  metu buvo organizuojamos veiklos :

1. Vyko keturios  relaksacines popietes grupėms. Relaksacijos seansai buvo organizuojami grupėms iki 10 žmonių, kas leido pasiekti optimalų efektą, pagerins dalyvių nuotaiką bei sveikatos būklę. Dalyviai  galėjo atsipalaiduoti, geriau pažinti save, pasidalinti patirtomis emocijomis su grupės nariais, išreikšti savo išgyvenimus popieriaus lape (spalvų terapija, laisvo pobūdžio piešiniai).

2. Profesionali medikė paskaitė pakaitą apie streso poveikį organizmui, kaip nuo to galima apsisaugoti, kokie faktoriai įtakoja asmens fizinę bei psichinę sveikatą,  kas padėjo senoliams  įgyti fiziologinių žinių, geriau pažinti savo organizmą. Paskaitos metu medikė pateikė naudingų kompetentingų patarimų sveikatos bei sveikos mitybos  klausimais.

3. Taip pat buvo organizuojamas susitikimas su Kauno apskrities VPK Kaišiadorių rajono PK viešosios policijos skyriaus bendruomenės pareigūnais, kurie papasakojo ir pakonsultavo apie „saugios kaimynystės“ įkūrimo bei apsisaugojimo prieš telefoninius „sukčius“ galimybes.

4. Projekte dalyvavę senoliai buvo supažindinti  su kompiuteriais, pravesti kompiuterinio raštingumo pradžiamokslio užsiėmimai, garbaus amžiaus asmenys supažindinti kaip naudotis internetu.

5. Vykdant projektą garbaus amžiaus žmonėms buvo sudarytos sąlygos užsiimti turininga edukacine, pažintine veikla. Skatinančios senyvo amžiaus asmenis, patiriančius socialinę atskirtį, dalyvavimą įvairiuose smulkių rankdarbių užsiėmimuose ( karoliukų vėrime, apyrankių bei segių daryme lipdymo iš molio ir modelino ir pan.)

6. Taip pat įsigijus smulkų sportinį inventorių ir stalo žaidimų buvo organizuojamos sporto treniruotės, stalo žaidimų valandėlės atitinkančios senjorų poreikį. Vyko šaškių bei šachmatų turnyrai bei kiti užsiėmimai. 

7. Buvo organizuojamas baigiamasis renginys, kurio  metu dalyviai pasidžiaugė savo daržuose užaugintu derliumi, pasivaišino pačių pagamintais sveikuoliškais patiekalais. Neformalus bendravimas pagerino dalyvių socialinius įgūdžius, tirpdė socialinę atskirtį. Smulkiais suvenyrais bei knygomis padėkota projekto dalyviams.

Nuoširdų  AČIŪ sakome visiems  aktyviai veiklose dalyvavusiems senoliams.  Labai tikimės, kad vykdytas projektas turės išliekamąją vertę ir padėjo tapti sveikesniais, veiklesniais, bei komunikabilesniais šauniaisiais bočiais.

2016 m. birželio – rugsėjo mėnesiais asociacijos vykdyti, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos finansuojami projektai ir jų aprašymas:
Paskelbta 2017-04-24 16:22:44

Projektas  “Darni šeima – laiminga šeima“  kurio metu buvo organizuojamos veiklos :

  1. Buvo organizuojami  keturi  grupiniai užsiėmimai, kurių metu buvo teikiama psichologinė pagalba konfliktuojančioms šeimoms bei šeimoms, patyrusioms ar patiriančioms smurtą; 
  2. Vyko keturios  relaksacines popietes grupėms (pagal amžių ir lytį), kurių metu tiek vaikai, tiek suaugę šeimos nariai galėjo atsipalaiduoti, geriau pažinti save, pasidalinti patirtomis emocijomis su grupės nariais, išreikšti savo išgyvenimus popieriaus lape (spalvų terapija, laisvo pobūdžio piešiniai);
  3. Buvo organizuojami  keturi smulkių rankdarbių užsiėmimai ( karoliukų vėrimas, apyrankių bei segių darymas origami technika ir pan) tėveliams ir vaikams kartu, kurių metu  buvo skatinama šeimų savitarpio pagalba, ugdomi meniniai gebėjimai bei rūpestis vienas kitu, stiprinantis kartų ryšį;
  4. Rumšiškių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Roma Lieponienė paskaitė pakaitą apie streso poveikį organizmui, kaip nuo to galima apsisaugoti, kokie faktoriai įtakoja asmens fizinę bei psichinę sveikatą; kas padėjo šeimoms įgyti fiziologinių žinių, geriau pažinti savo organizmą;
  5. Kauno apskrities VPK Kaišiadorių rajono PK viešosios policijos skyriaus darbuotojai  parengė paskaitėlę ir pakonsultavo šeimas smurto artimoje aplinkoje klausimais;
  6. Buvo organizuojamas baigiamasis renginys, kurio metu šeimų darbeliai buvo pristatyti visuomenei, pasidžiaugta šeimų pasiekimais, atminties dovanėlėmis pagal paskelbtas nominacijas apdovanotos visos šeimos, dalyvavusios projekte. Koncertuoti buvo pakviesti Rumšiškių KC Pravieniškių skyriaus meno kolektyvai. Tradiciškai vaišėms pagal bendruomenės „močiučių“ receptą buvo iškeptas didžiulis „šeimyninis“ pyragas, taip pat buvo nupirkta vaišių iš projektui skirtų lėšų.

 

Nuoširdų AČIŪ sakome visoms šešiolikai aktyviai veiklose dalyvavusių šeimų. Labai tikimės, kad vykdytas projektas turės išliekamąją vertę ir padėjo šeimoms tapti darnesnėmins ir laimingesnėmis.

Didžiaujamės Pravieniškėmis ir savo Seniūne
Paskelbta 2015-12-02 11:34:24

http://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/zvaigzdes-ir-pramogos/auksinis-protas-populiarus-net-pravieniskese-722617

 

PRAVIENIŠKIŲ HERBAS
Paskelbta 2015-02-15 19:28:01

 

2015 m. sausio 29 d. Lietuvos Prezidentė dekretu Nr. 1K-207 patvirtino Pravieniškių herbą: Mėlyname lauke dvi auksinės pelėdos, viena nuo kitos atskirtos sidabriniu banguotu siūlu, esančiu dešiniojo kaspino pozicijoje.


Pravieniškių herbo etaloną sukūrė dailininkas Rolandas Rimkūnas. Jį Lietuvos heraldikos komisija aprobavo 2014 m. gruodžio 11 d. (Komisijos posėdžio protokolas Nr. 6K–17 (484)).

Istoriniai duomenys: Pravieniškės – Kaišiadorių rajono savivaldybės Pravieniškių seniūnijos ir seniūnaitijos centras. Pasak kalbininkų, vietovės pavadinimo kilmė yra priesagos -iškės vedinys iš upės vardo Pravienà. Apylinkėje įkurtas Pravienos hidrografinis draustinis.  

 Galima rasti ne vieną versiją apie tai, kada pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose buvo paminėtos Pravieniškės. Lietuvos vietovardžių geoinformacinėje duomenų bazėje šios vietovės pirmojo paminėjimo data nurodomi 1846 m. Patys pravieniškiečiai, tyrinėdami suskaitmenintą Rumšiškių RKB gimimo, santuokos ir mirties metrikų knygą, atrado beveik visu šimtmečiu ankstesnį Pravieniškių paminėjimą – 1769 m. gruodžio 22 d., kada buvo įregistruotas dviejų dvynukų – Adomo ir Ievos Stančiauskų – gimimas.

Būtent šią datą vietos gyventojai laiko savo miestelio įkūrimo data. Kita vertus, B. Kviklys nurodo, kad Pravieniškių kaimas jau minimas 1613 m. Kauno pavieto aktuose. Žinoma ir kita Pravieniškių kilmės versija. 1983 m. užrašytas pasakojimas apie tai, kaip į tarp miškų glūdumos esančią negyvenamą vietovę, esančią prie upelio, ir pasižyminčią derlingumu, atklydo nuo caro rekrūtų pabėgęs baudžiauninkas Stanko. Jis tapo pirmuoju būsimų Pravieniškių gyventoju. Lenkijos karalystės ir su ja besiribojančių pasienio gubernijų žemėlapyje, išleistame 1863 m., buvo pažymėta jau ir Pravieniškių geležinkelio stotelė. Gyvenvietė nukentėjo per tais pačiais metais vykusį sukilimą, Antrąjį pasaulinį karą bei vėliau besitęsusią rezistencinę kovą. Lietuviškos spaudos draudimo metais Pravieniškėse vaikus skaityti mokė du daraktoriai: Vaclovas Pūras ir iš svetur atkeliavęs siuvėjas, kurio pavardė nėra žinoma. Nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu Pravieniškėse buvo atidaryta pradžios mokykla. Žinoma, kad ji veikė 1920 m., o jau 1938 m. joje mokėsi 28 mokiniai. Tarpukariu taip pat Pravieniškėse veikė pašto agentūra, girininkija, krautuvė ir lentpjūvė. Šiuo metu Pravieniškėse veikia biblioteka, pagrindinė mokykla, paštas, įkalinimo įstaiga, plėtojamos įvairios paramos, socialinės, gyventojų užimtumo programos.

Svarstant galimus Pravieniškių herbo motyvus, Pravieniškių atstovė seniūnė Galina Jengalyčeva minėjo, kad šiuo metu Pravieniškės, kaip miestelis, kuriame veikia viena didžiausių įkalinimo įstaigų Lietuvoje, stengiasi keisti įvaizdį labiau atkreipiant dėmesį į gyventojų intelektualinę ir socialinę veiklą. Turint omenyje, kad Pravieniškės apsuptos miškų, kaip galimus herbo simbolius seniūnė įvardino bebrą, gervę, žvirblinę pelėdą, šilagėlę ir kt. Po diskusijų Heraldikos komisijoje nuspręsta Pravieniškių herbe vaizduoti dvi auksines žvirblines pelėdas ir sidabrinį banguotą siūlą, simbolizuojantį upelį, kuris rodytų miestelio lokalizaciją prie Pravienos upės. Žvirblinė pelėda – tai retas pelėdinių šeimos paukštis, įrašytas į Lietuvos Raudonąją knygą. Tai mažiausia Lietuvoje ir visoje Europoje (jų sutinkama ir Pravieniškėse esančiuose miškuose) gyvenančių pelėdų rūšis, kuri sveria vos 70 g. Būtent dėl šios savybės sugalvota Pravieniškių herbe vaizduoti dvi žvirblines pelėdas kaip aliuziją į minėtus 1769 m. gimusius dvynukus – Adomą ir Ievą, kurie vietos gyventojų yra siejami su Pravieniškių pirmuoju paminėjimu rašytiniuose šaltiniuose. Be to, viena iš aukso spalvos reikšmių heraldikoje – protingumas. Pelėda – išminties ir tamsą perskrodžiančio mokslo simbolis. XVII a. antroje pusėje Europoje buvo sakoma, kad pelėdos, budinčios naktimis, yra panašios į sargyboje stovinčius kareivius. Dėl šių priežasčių pelėda puikiai atspindi tiek Pravieniškėse vykusias kovas, tiek daraktorių mokymą ir dabartinę pravieniškiečių vykdomą intelektualinę veiklą.

Pravieniškių herbo etaloną sukūrė dailininkas Rolandas Rimkūnas. Jį Lietuvos heraldikos komisija aprobavo 2014 m. gruodžio 11 d. (Komisijos posėdžio protokolas Nr. 6K–17 (484)).

Įspūdinga kelionė laivu
Paskelbta 2013-09-24 09:49:30

Palydint vasarą virš 120 pravieniškiečių džiaugėsi galimybe paplaukioti laivu po Kauno marias, pasigrožėti nuostabiais gamtovaizdžiais, tūriningai praleisti popietę. Kelionę organizavo seniūnija, siekiant paskatinti gyventojus gražiai tvarkyti aplinką.

Gražiausias kelionės akimirkas galite matyti čia:

Keletas nuotraukų mūsų galerijoje.

Vaikų žaidimų ir sporto aikštynas
Paskelbta 2013-09-24 09:42:37

2012 m. Rajono VVG finansavo seniūnijos projektą "Vaikų žaidimų ir sporto aikštyno įrengimas Pravieniškių 2 k.". Šis aikštynas tapo tikra kaimo puošmena, žiugina ir mažiuosius ir senjorus. Ir šiais metais pravieniškiečių pamėgta aktyvaus poilsio vieta grąžinamą ir tobulinama.

Nuotraukos galerijoje.

Pravieniškių jaunimas – sporto entuziastai
Paskelbta 2013-09-24 09:35:54

Apie mūsų sportuojantį jaunimą rašė rajono spauda: Straipsnį rasite pagal šią nuorodą.

http://www.kaisiadoriuaidai.lt/content/view/841/7/

Naujas treniruoklis
Paskelbta 2013-09-24 09:18:07

Lauko treniruoklis suaugusiems yra sumontuotas Pravieniškių II k. vaikų žaidimų ir sporto aikštyne. Vykdant Pravieniškių VBT sprendimą, treniruoklio pirkimą organizavo seniūnija. Įrenginį pagamino ir sumontavo socialinė įmonė - VĮ prie Pravieniškių pataisos namų. Treniruoklio įrengimas pagerino viešosios erdvės kokybę, ne mažiau kaip 200 pravieniškiečių turi geresnes galimybes užsiimti mėgėjišku sportu ir pagerinti savo sveikatą

 

Pravieniada 2012 m.
Paskelbta 2012-09-10 09:47:42

Pravieniškių seniūne dirbu jau daugiau nei dešimtį metų. Su džiaugsmu pastebiu, kad aktyviai sportuojančių įvairiausio amžiaus pravieniškiečių būrys nuolat gausėja. Sveikos gyvensenos, aktyvaus laisvalaikio svarbą parodo ir įvairios iniciatyvos, vykdomi projektai. Pavasarį sudaryta seniūnijos bendruomenės taryba palaimino, o Pravieniškių St. Tijūnaičio pagrindinės mokyklos kolektyvas sėkmingai organizavo išvyką į Palangos mini olimpiadą. Gerbiamo generolo S. Madalovo geranoriškai padedami jaunieji pravieniškiečiai susipažista su koviniais sportais, paragauna kareiviškos košės. Kariškių dovanoti treniruokliai ne vienam jaunuoliui padėjo užauginti stiprius raumenis. Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos centro pakviesti sporto treneriai L. Rakauskas ir R. Andrulionienė buvo maloniai nustebinti mūsų gyventojų aktyvumu, net du kartus buvo apsilankę Pravieniškėse, supažindino visus norinčius su viena efektyviausių fizinio aktyvumo formų – šiaurietišku ėjimu. Įgyvendinus VVG finansuojamus projektus jau greitai Pravieniškėse atsiras naujos sporto bei vaikų žaidimo aikštelės.

Tiek profesionalus, tiek mėgėjiškas sportas ne tik padeda formuoti bei palaikyti sveiką kūną, kuriame, tikėtina, jaukiau gyvuos sveika dvasia. Žvelgdami į sportuojantį žmogų lengviau pamatome geriausius jo bruožus, išmokstame džiaugtis kitų gerumu, užsikrečiame teigiamais pavyzdžiais.  Olimpinė dvasia įkvėpia ne vieną. Apsidžiaugiau, kai rugpjūčio pradžioje seniūnijoje apsilankę Pravieniškių pataisos namuose – atvorojoje kolonijoje atliekantys bausmę jaunuoliai Vitalijus Gorbunovas ir Gediminas Prokapavičius pasiūlė palydėti vasarą sporto žaidynėmis. Pirmosios ,,Pravieniados” organizavimu rūpinosi ir Rumšiškių KC Pravieniškių skyriaus darbuotoja Liongina Bakanienė, ir vaikų  dienos centro darbuotoja, Pravieniškių II kaimo seniūnaitė Inga Alseikienė, ir… aibė savanorių. Tikrai neapseitume be Pravieniškių pataisos namų – atvirosios kolonijos direktoriaus Virginijaus Ceslevičiaus, būrio viršininkės Vitalijos Stanaitienės, kitų administracijos darbuotojų padėjimo. Prasidėjusi rugpjūčio 23-ią Juodojo kaspino dienos ir ,,Baltijos kelio” minėjimu, ,,Pravieniada – 2012” šurmuliavo tris dienas. Štangos, rutulio stumimo, disko metimo, bėgimo, krepšinio, tinklinio bei aibėje kitokių rungčių dalyvavo ir Pravieniškių gyventojai, ir nuteistieji. Ne vienas atėjęs į šventę ,,aistruolis” minėjo, kokį netikėtai malonų įspūdį paliko laisvės atėmimo bausmę atliekančių asmenų tvarkingumas, organizuotumas, pavyzdinis elgesys. Nuoširdžiai tikiuosi, kad tokios šventės taps mūsų bendruomenės tradicijomis, padės ugdyti toleranciją, atskleisti savyje ir aplinkiniuose kuo daugiau gerumo

Įkurtuvės Pravieniškėse!
Paskelbta 2012-08-14 13:44:25

Sukame link Pravieniškių II... Kažkada čia buvo kareivinės, vėliau pastatas stūksojo tuščias. Ir bene viena pirmųjų idėją atgaivinti jį naujam gyvenimui rajono valdžios pusėn mestelėjo energinga ir veikli Pravieniškių seniūnė Galina Jengalyčeva. Rekonstravus patalpas čia įsikūrė seniūnijos administracija, persikėlė ir Pravieniškių biblioteka.
O štai paėjusią savaitę - rugpjūčio 1-ąją šiame pastate iškilmingai ir linksmai atidarytas ir Pravieniškių vaikų dienos centras, Paramos šeimai tarnyba bei Psichosocialinės pagalbos centras. Tai jų lankytojams - Pravieniškių I, Pravieniškių II, Aleksandruvkos kaimų gyventojams - bus skirtas ir naujutėlaitis autobusėlis, kuriuo į įkurtuvių šventę linksmai atriedėjome ir jo patogumu žavėjomės kartu su kolege Romualda, Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos Socialinės apsaugos ir sveikatos komiteto pirmininku Vytautu Gilaičiu bei Socialinės paramos skyriaus vedėja Irina Pikčilingiene.
Taigi Pravieniškių padangėje - džiugus įvykis - Kaišiadorių savivaldybės administracija įgyvendino projektą „Kaišiadorių socialinių paslaugų centro socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra", kuris finansuotas Europos regioninės plėtros fondo ir Kaišiadorių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Bendra projekto vertė - per 358 tūkst. Lt, beveik 54 tūkst. Lt prie projekto įgyvendinimo prisidėjo Kaišiadorių rajono savivaldybė. Projektas buvo vykdomas pagal 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos II prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ įgyvendinimo priemonę „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra".
Rekonstruotose patalpose dirbsiantys specialistai padės šeimoms adaptuotis bendruomenėje, konsultuos ir tarpininkaus sprendžiant šeimų buities, finansinius sunkumus, ugdys įvairius socialinius įgūdžius, reikalui esant nukreips pas atitinkamus specialistus.
Čia bus teikiama kompleksinė pagalba ir krizių ištiktoms šeimoms. Specialistai konsultuos šeimas tarpusavio bendravimo, konfliktų sprendimo, vaikų auklėjimo, priežiūros bei kitais klausimais.
Vaikų dienos centre bus teikiamos socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugos. Grupės veikla užtikrins tinkamą socialinės rizikos šeimų vaikų popamokinę veiklą, spręs užimtumo klausimus, ugdys kasdienius įgūdžius.
Naujai duris atvėrusioje įstaigoje (priklauso Kaišiadorių socialinių paslaugų centrui) jau šauniai darbuojasi socialinė darbuotoja Inga Alseikienė (ji - ir Pravieniškių II seniūnaitė), subūrusi vaikus, kurie Centro atidarymo proga parodė nuotaikingą meninę programėlę. Čia puse etato dirbs ir psichologas bei vairuotojas.
Patalpos - apie 117 kv. m - dar kvepia dažais. Visur nauja ir jauku. Štai vaikų pamokų ruošos kambarys, laisvalaikio kambarys, virtuvė, skalbykla, čia - socialinio darbuotojo kambarys, o čia įsikurs psichologas... Patalpų įrengimui atseikėta per 122 tūkst. Lt, baldai kainavo per 18 tūkst. Lt, kompiuterinės technikos įsigyta už 16 tūkst. Lt, buitinės technikos ir įrangos - už beveik 12 tūkst. 600 Lt. O minėtojo 14 vietų autobuso „Renault Master“ vertė - 119 tūkst. Lt.
* * *
Kad Pravieniškėse šventė, jau iš tolo „informavo“ spalvingi balionai, kurie linksmai šokinėjo gatvėje, prie Centro pastato. Prie laukujų durų akį traukė ir ant žolytės išdėlioti keramikės Audronės Skarbaliūtės vadovaujamo vaikų būrelio kūriniai. Čia pat su kamera sukinėjosi ir jos sutuoktinis Leonas Glinskis, Pravieniškių krašto metraštininkas, profesionaliai fiksuojantis svarbiausius bendruomenės įvykius. Pasipuošę vaikai smalsiai stebėjo besirenkančius, kieme besišnekučiuojančius renginio dalyvius. Į Centro atidarymą atėjo ne tik būsimieji jo lankytojai, bet prigužėjo ir svečių svetelių.
Pasidžiaugti socialinių paslaugų plėtra Pravieniškėse, kurios dėka, manoma, bus išspręsta daug gyvenimiškų problemų, atvyko ir Seimo narys Bronius Bradauskas, Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Romualdas Kubiakas, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Gružauskas, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ramutė Taparauskienė, Statybos, vietinio ūkio ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausioji specialistė Vita Kupčiūnienė, Buhalterijos skyriaus vyriausioji specialistė Irena Zaksienė, Kaišiadorių socialinių paslaugų centro darbuotojai su direktore Laimute Steponavičiene priešakyje.
Žinoma, kaipgi toks įvykis apsieitų ir be Pravieniškių seniūnės Galinos Jengalyčevos bei jos pavaduotojos Ernestos Žiūkienės, Asociacijos Pravieniškių II bendruomenės pirmininkės Vaidos Kubilienės, šiuo metu auginančios sūnelį ir planuojančios į darbą Pravieniškių seniūnijoje sugrįžti lapkritį (Vaida - socialinė darbuotoja)! Į įkurtuves užsukti laiko surado ir geras kaimynas, niekada neatsisakantis pagelbėti - Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos direktorius Virginijus Ceslevičius, beje, pats buvęs Pravieniškių II bendruomenės narys (čia dešimtmetį gyveno) ir puikiai žinantis vietos problemas. Jis vėliau ir linkėjo „šiame centre bent dalelę tų problemų išspręsti".
*   *   *
...Kai raudoną simbolinę įkurtuvių juostelę prie Centro durų perkirpo Seimo narys B. Bradauskas ir rajono mero pavaduotojas R. Kubiakas, žodį tarė Rumšiškių šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas Kazys Gražulis, nė kiek neabejodamas šios įstaigos reikalingumu. Jis pašventino patalpas, palaimino čia dirbsiančius darbuotojus ir lankytojus.
Paskui visi, apžiūrinėdami Centro patalpas, ilgu koridoriumi sugužėjo į erdvią, išpuoštą gėlėmis ir balionais Pravieniškių seniūnijos salę. Vienas po kito kilo kalbėtojai, liejosi sveikinimai ir linkėjimai, o Pravieniškių vaikų dienos centro šeimininkė Inga Alseikienė vos spėjo priimti dovanas ir gėles. Tarp džiaugsmingų kalbų savo programėlę, kaip minėjome, parodė ir patys vaikai, smagiai grojo Laimutės ir Jono Juškių šeimyninė kapelija.
„Kad įgyvendintume idėją, reikia suvienytų pastangų. Idėja turėti šį pastatą buvo palaikoma seniūnės, Socialinės paramos skyriaus, Socialinių paslaugų centro. Ypatingai esu dėkingas seniūnei Galinai Jengalyčevai, kuri „mato“ šio pastato, apskritai visos Pravieniškių seniūnijos perspektyvą", - teigė vicemeras R. Kubiakas.
Seimo narys B. Bradauskas įsitikinęs, kad ši įstaiga vaisius duos ateityje. „Reikia sudaryti sąlygas jaunimui rinktis, tobulėti. Tai galimybė jaunoms atžaloms semtis to, kas pravers ateityje", - sakė Seimo narys.
Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktorius G. Gružauskas pažymėjo: „Kad tai didžiulis įvykis, matosi iš susirinkusių garbių svečių". Pasak direktoriaus, buvo poreikis - atsirado ir galimybė pasinaudoti Europos Sąjungos lėšomis. Jis pasidžiaugė, kad projektas vyko itin sklandžiai, buvo sutaupyta solidi lėšų suma, padėkojo visiems, kurie palaikė, padėjo, prisidėjo prie jo vykdymo. G. Gružauskas rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistėms R. Taparauskienei, I. Zaksienei ir Pravieniškių seniūnei G. Jengalyčevai, tiesiogiai susijusioms su šiuo projektu, už nuoširdų darbą darbo grupėje įteikė padėkas, o Socialinių paslaugų direktorei L. Steponavičienei - dokumentą, bylojantį, kad patikėjimo teise perduodamas visas turtas: patalpos, baldai, įranga, buitinė technika, autobusas...
„Žinią apie Centrą džiugiai sutiko mokyklos bendruomenė. Mokinių tėvai vis klausinėjo, kada jį atidarys", - šiltai šypsojosi Pravieniškių Stasio Tijūnaičio pagrindinės mokyklos direktorė Nijolė Butrimavičienė.
O šventėje kartu su Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namų direktore Rūta Kancleryte dalyvavusi Paparčių seniūnė Lina Balandienė vylėsi, jog galbūt Vaikų dienos centras ateityje atsiras ir Paparčių krašte.
*   *   *
„Dėkojame už mintis ir sveikinimus, dar kartą visiems ačiū už kiekvieno indėlį. Manome, kad jis tikrai nenueis veltui. Juk sakoma: ką pasėsime, tą ir pjausime", - renginio pabaigoje pažymėjo jo vedėja Asta Kaduševičienė, Kaišiadorių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja, visus, pasak jos, „Garnių polkos“ ritmu (tokį smagų paskutinį kūrinį pagrojo jaunieji Juškiai), kviesdama prie vaišių stalo.
Už naujosios socialinės įstaigos Pravieniškėse sėkmę!

 

Autorė: LAIMA KMELIAUSKIENĖ  

Publikacija: "Kaišiadorių aidai, 2012 Rugpjūčio 07 d. "

Paroda
Paskelbta 2011-05-07 16:10:26

Kviečiame aplankyti Pilietinio ir tautinio ugdymo projektų rėmimo 2009 metais konkursą laimėjusio projekto „Nuspalvink pasaulį“ metu sukurtų darbų parodą, kuri eksponuojama Kaišiadorių rajono savivaldybėje ( II-ajame aukšte, prie Didžiosios posėdžių salės). Parodą galite apžiūrėti nuo 2009 m. lapkričio 26 d. iki Naujųjų metų.