Ar tau gera gyventi Pravieniškėse?
„Nuspalvink pasaulį“

Pilietinio ir tautinio ugdymo projektų rėmimo 2009 metais konkursą laimėjusio projekto „Nuspalvink pasaulį“ aprašymas

 

Birželio 7-ąją, rinkimų į Europos Parlamentą dieną, asociacija Pravieniškių 2 bendruomenė pakvietė visus į ilgai lauktą graffiti konkursą.

Mintis surengti konkursą gimė, kai bendruomenę pasiekė informacija apie LR švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtą Pilietinio ir tautinio ugdymo projektų rėmimo 2009 metais konkursą. Jame dalyvavome su originaliu projektu „Nuspalvink pasaulį“, kurio pagrindinė idėja – aukštoms, niūrioms gelžbetoninėms tvoroms, kurios slegiančiai veikia visų žmonių pasąmonę, suteikti gyvumo, spalvingumo ir jaukumo.

Sumanymas, kad vaikų ir jaunimo piešiniai Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio tematika ženkliai pagyvintų pagrindinio Pravieniškių 2 kaimo traukos centro – seniūnijos pastato teritoriją juosiančią tvorą, sužavėjo ne tik daugelį bendruomenės narių, bet ir projektų vertinimo komisiją, kuri neliko abejinga ir suteikė finansavimą mūsų projektui.

Šis projektas atitiko net tris Pilietinio ir tautinio ugdymo projektų rėmimo 2009 metais konkurso prioritetines temas:

14.1. Lietuvos vardo tūkstantmetis (konkursinių piešinių tema);

14.2. tolerancijos ir tarpkultūrinio dialogo skatinimas (projekto dalyviai – įvairių tautų bei socialinių sluoksnių atstovai);

14.3. jaunimo aktyvumo rinkimuose skatinimas (pagrindinis projekto renginys vyks rinkimų į Europarlamentą dieną (dėl permainingų Lietuvos orų įvyko du pagrindiniai renginiai, antrasis - rinkimų į LR Prezidentus dieną, abu organizuoti viešojoje erdvėje, netoli rinkiminės apylinkės).

Dėl netikėtai prapliupusio vasaros lietaus ant tvoros piešti buvo neįmanoma, todėl, pasitarę su atvykusiais dalyviais, nutarėme išdailinti bendruomenės naudojamų patalpų vidines sienas. Visą dieną jaunieji dailininkai piešė, tuo tarpu renginio organizatoriai – aktyviausieji bendruomenės nariai ruošė užkandžius dalyvių pasistiprinimui pertraukėlių metu. Renginio pabaigoje visus susirinkusius vaišinome ant laužo kepta kiaušiniene, u- kurią esame dėkingi UAB „Girelės paukštynas“ generaliniam direktoriui Kęstučiui Vaicekauskui. Duonos gaminiais ir sausainiais geranoriškai parėmė UAB „Gudobelė“ – ačiū Jiems.

Dalyvius išlydėjome kviesdami nelikti abejingiems projekto pratęsime – žadėtosios tvoros spalvinime.

„Nors vasara – atostogų metas, Pravieniškėse bendruomenės randa kuo sudominti žmones. Įvairūs organizuoti renginiai ypač aktualūs jaunimui.“,- tokiais žodžiais pradedamas Kaišiadorių rajono laikraštyje „Atspindžiai“ publikuotas straipsnis apie asociacijos Pravieniškių 2 bendruomenė vykdomą veiklą.

Pagaliau sulaukėme rinkimų į Lietuvos Respublikos Prezidentus dienos – 2009 metų liepos 10-osios. Šią šiltą permainingos vasaros dieną sulaukėme dar daugiau konkurso dalyvių, entuziastingai nusiteikusių piešti, kiek reikės, kad būtų pasiektas laukiamas rezultatas. Grafičių dailininkams pasiūlėme neišvaizdžią tvorą, skiriančią seniūnijos teritoriją nuo gyvenamųjų daugiabučių namų. Rezultato teko laukti visą pusdienį – konkurso dalyviai pilkąją tvorą pavertė linksmu ir spalvingu meno objektu. O šalia tokios spalvingos tvoros gyventi ir dirbti tapo smagiau.

Spalio mėnesio 29 dieną įvyko baigiamasis projekto „Nuspalvink pasaulį“ renginys, kurio metu buvo apdovanoti piešimo konkurso dalyviai. Renginiui asociacijos Pravieniškių 2 bendruomenė moterys prikepė bandelių ir vaišino jomis visus atvykusius. Vaikams surengtas linksmas konkursėlis – pirštais tepamais dažais sukurti piešinį, kuris simbolizuotų Lietuvą. Balsavimu išrinkti trys gražiausi darbeliai, o nugalėtojai apdovanoti suvenyrais ir saldainiais. Kad jaunimas neliktų nuošalyje, renginį užbaigė linksma ir tranki diskoteka.

Dėkojame Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijai už finansinę paramą, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir socialinių reikalų departamento vyriausiajai specialistei Loretai Medzevičienei už paramą ir malonų, betarpišką bendradarbiavimą, nuo pat paraiškos pateikimo iki projekto užbaigimo.

Dar kartą DĖKOJAME ir tikimės produktyvaus bendradarbiavimo ateityje.

P.S. nepamirškite šio projekto metu sukurtų darbų parodos (žr. „Naujienos“).